

Noise Two Wireless Headphones
$13.7 • View Prices • By Noise
Noise Two Wireless Headphones price in United States starts from $13.7.
- Share
$13.7
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Headphone
- Over the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
Noise Two Wireless Headphones Specs
- Headphone
- Over the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 40 mm Driver
General
| Brand | Noise |
| Model | Two |
| Design | Headphone |
| Type | Over the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 187.5 g |
| Foldable | Yes |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Button Control |
| Music Controls | 4 Play Modes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 40 mm |
| Noise Reduction | Tru BassTM |
| Other Features | 40ms Low Latency |
Extra
| Sales Package | 1x Bluetooth Headphone, 1x Charging Cable, 2x Extra Eartips, 1x User Manual, 1x Warranty Registration Card |
| Inline Remote | Yes |
| Other | Low latency, up to 40ms, FM Radio |
Power Features
| Battery Life | 50 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year, Warranty from the Date of Purchase |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Warranty is Applicable on Manufacturing Defects for all the Products for 1 Year and Accessories (If any) for 3 Months from the Date of Purchase. |
| Not Covered in Warranty | Unauthorized Tampering, Modification or Repairs, Physical Damage, Water Logging or any other Damage Due to Heat, Humidity or Moisture doing Operations. |
Noise Two Wireless Headphones Price History
You can check the price history of Noise Two Wireless Headphones below. The current price is $1,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Noise Two Wireless Headphones vs boAt Rockerz 480 Wireless Headphones
Noise Two Wireless Headphones vs boAt Rockerz Trendz Wireless Headphones
Noise Two Wireless Headphones vs boAt Rockerz 550 Wireless Headphones
Noise Two Wireless Headphones vs Portronics Muffs M6 Wireless Headphones
Noise Two Wireless Headphones vs boAt Rockerz 450 Pro Wireless Headphone
Noise Two Wireless Headphones vs Noise 4 Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











