





WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds
$21.19 • View Prices • By WeCool
WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds price in United States starts from $21.19.
- Share
$21.19
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 15 m Range
- 16 mm Driver
- 60 hours Battery Life with Case
WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 15 m Range
- 16 mm Driver
- 60 hours Battery Life with Case
General
| Brand | WeCool |
| Model | Moonwalk M2 Pro |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 80 x 30 x 95 mm |
| Weight | 100 g (With Case), 7.8 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 15 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Play/Pause, Previous Song/Next Song, Volume +/- |
| Call Controls | Answer, Reject |
| Additional Features | IP55 Rated, One Step Pairing, Ergonomic Ear Hooks, Call Noise Reduction, Leather Zip Case, Cloud Sense Skin-Friendly Material, Skin-Friendly Silicone Stems, Flexible Memory Titanium Wire, 30ms Low Latency, Power Display Function, Advanced Cortical Shell, 45 Degree Ear Sticking Positioning |
Sound Features
| Impedance | 32 ohm |
| Driver Unit | 16 mm |
| Driver Type | Beryllium Drivers, Triple Layer Drivers |
| Noise Reduction | Wind Noise Reduction |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, Quad Mic ENC |
| Other Features | 360° ACS (Air Conduction Stereo) Panoramic Sound Effects, 360° Surround Sound, Spatial Sound Tech, Hi-Fi Sound |
Extra
| Sales Package | Earbuds |
Power Features
| Battery | Lithium Ion |
| Battery Life | 60 hours (With Case) 7.5 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1 hour (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds below. The current price is $1,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds vs WeCool Moonwalk M1 Pro Open True Wireless Earbuds
WeCool Moonwalk M2 Pro Open True Wireless Earbuds vs WeCool Moonwalk M3 Pro Open True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods Max
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















