

Dubstep Pop 1400 14W Bluetooth Speaker
$6.81 • View Prices • By Dubstep
Dubstep Pop 1400 14W Bluetooth Speaker price in United States starts from $6.81.
- Share
$6.81
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Mobile/Tablet Speaker
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.4
- 10 m Range
- Dynamic, 52 mm Driver
- 16 hours Battery Life
Dubstep Pop 1400 14W Bluetooth Speaker Specs
- Mobile/Tablet Speaker
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.4
- 10 m Range
- Dynamic, 52 mm Driver
- 16 hours Battery Life
General
| Brand | Dubstep |
| Model | Pop 1400 |
| Type | Mobile/Tablet Speaker |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | Stereo Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 160 x 80 x 85 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Controls | Button Control |
| Number of USB Ports | 1 |
Sound Features
| Driver Size | 52 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | 1 Speaker, |
| Memory Card Slot | Yes |
Power Features
| Battery Life | 16 hours |
| Power Output RMS | 14 W |
Dubstep Pop 1400 14W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of Dubstep Pop 1400 14W Bluetooth Speaker below. The current price is $649. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











