




House of Marley Get Together 2 Bluetooth Speaker
$270 • Out Of Stock • By House Of Marley
House of Marley Get Together 2 Bluetooth Speaker is a Mobile Speaker from House Of Marley. Compare prices, read reviews, and check specifications of House of Marley Get Together 2 Bluetooth Speaker.
- Like
- Comment
- Share
This Mobile Speaker is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$270
Search
House of Marley Get Together 2 Bluetooth Speaker price in United States is $270. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Bookshelf Speaker
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.0
- 30 m Range
- 1 x 2.5" Woofer & 2 x 1" Tweeter Driver
- 20 hours Battery Life
OUT OF STOCK
House of Marley Get Together 2 Bluetooth Speaker Specs
- Bookshelf Speaker
- Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.0
- 30 m Range
- 1 x 2.5" Woofer & 2 x 1" Tweeter Driver
- 20 hours Battery Life
General
| Brand | House of Marley |
| Model | Get Together 2 |
| Type | Bookshelf Speaker |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | Stereo Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 334 x 117 x 103 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 30 m |
| Water Resistant | Yes |
| Additional Features | IP65 Certified, |
Sound Features
| Driver Size | 1 x 2.5" Woofer & 2 x 1" Tweeter |
| Other Features | Bass Boost, Acoustic, and Marley Signature Sound EQs |
Extra
| Sales Package | Speaker, Charging Cable |
Power Features
| Battery Life | 20 hours |
| Power Output RMS | 40 W |
House of Marley Get Together 2 Bluetooth Speaker Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















