




Haier HRF-3182PKGA-P 268 L 2 Star Double Door Refrigerator
$343.68 • View Prices • By Haier
Haier HRF-3182PKGA-P 268 L 2 Star Double Door Refrigerator price in United States starts from $343.68.
- Share
$343.68
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 268 L Capacity
- 2 Star Energy Rating
- Inverter Technology
- Toughened Glass
- Convertible, Frost Free
- Removable Gasket
Haier HRF-3182PKGA-P 268 L 2 Star Double Door Refrigerator Specs
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 268 L Capacity
- 2 Star Energy Rating
- Inverter Technology
- Toughened Glass
- Convertible, Frost Free
- Removable Gasket
General
| Brand | Haier |
| Model | HRF-3182PKGA-P |
| Type | Multi Door |
| Launch Year | 2026 |
Design and Body
| Weight | 63 kg |
| Height | 168.5 cm |
| Width | 54.8 cm |
| Depth | 61.5 cm |
| Freezer Mounted | Top |
| Handle Type | Recess Handle |
| Body Material | Aluminum, Glass |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Ice Tray | Yes |
| Ice Maker Type | Ice Twist Maker |
| Door Basket | Yes |
| Egg Tray | Yes |
| Removable Gasket | Yes |
| Freezer Shelves | 2 |
Technical
| Capacity | 268 L |
| Compressor | Inverter Compressor |
| Refrigerant | R600a |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
| Temperature Control | Yes |
Safety Features
| Shock Proof | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| Other Safety Features | Stabilizer Free Operation |
Extra
| Sales Package | 1 x Refrigerator, 1 x Egg Tray, 1 x Warranty Card, 1 x User Manual |
| Doors Count | 2 |
| Convertible | Yes |
| Extra Features | 5 In 1 Convertible Modes, Easy Sliding Shelf, Twin Inverter Technology |
Power Features
| Voltage Required | AC 220-240V, 50Hz |
| Power Consumption | 235 W |
| Star Rating | 2 |
| Star Rating Year | 2026 |
| Inverter Technology | Yes |
Warranty
| Warranty Type | Manufacturer |
| Product Warranty | 2 years |
| Compressor Warranty | 10 years |
Haier HRF-3182PKGA-P 268 L 2 Star Double Door Refrigerator Price History
You can check the price history of Haier HRF-3182PKGA-P 268 L 2 Star Double Door Refrigerator below. The current price is $32,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

Samsung Galaxy S25 FE vs Motorola Edge 2025
Samsung Galaxy S26 Plus (12GB RAM + 512GB) vs Motorola Razr 60 Ultra 5G
Motorola Moto G Stylus 5G 2026 vs Motorola Moto G Power (2026)
Xiaomi Poco X8 Pro Max 5G vs Xiaomi Poco F8 Pro

Motorola Edge 70 vs Xiaomi Redmi Note 15 Pro Plus (12GB RAM + 512GB)Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














