

LG GC-B257KQDV 688L Frost Free Side by Side Refrigerator
$964.17 • View Prices • By LG
LG GC-B257KQDV 688L Frost Free Side by Side Refrigerator price in United States starts from $964.17.
- Share
$964.17
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Side By Side
- 688 L Capacity
- Internal Micom Display
- Toughened Glass
- Convertible, Frost Free
- Deodorizer
- Child Lock, Door Alarm, Door Lock
- Smart Inverter Compressor
LG GC-B257KQDV 688L Frost Free Side by Side Refrigerator Specs
- Side By Side
- 688 L Capacity
- Internal Micom Display
- Toughened Glass
- Convertible, Frost Free
- Deodorizer
- Child Lock, Door Alarm, Door Lock
- Smart Inverter Compressor
General
| Brand | LG |
| Model | GC-B257KQDV |
| Type | Side By Side |
| Panel Display | Internal Micom Display |
Design and Body
| Weight | 103 kg |
| Height | 179 cm |
| Width | 91.3 cm |
| Depth | 74.3 cm |
| Tempered Glass | Yes |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Ice Tray | Yes |
| Door Basket | Yes |
| Egg Tray | Yes |
Technical
| Capacity | 688 L, Refrigerator 424 L, Freezer 264 L |
| Compressor | Smart Inverter Compressor |
| Cooling Technology | Multi Air Flow |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
| Express Freezing | Yes |
Safety Features
| Door Lock | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Door Alarm | Yes |
| Inbuilt Stabilizer | Yes |
Extra
| Doors Count | 2 |
| Convertible | Yes |
| Deodorizer | Yes |
Warranty
| Warranty Type | Manufacturer |
| Product Warranty | 1 year |
| Compressor Warranty | 10 years |
| Warranty Details | 1 year on Product and 10 years on compressor |
LG GC-B257KQDV 688L Frost Free Side by Side Refrigerator Price History
You can check the price history of LG GC-B257KQDV 688L Frost Free Side by Side Refrigerator below. The current price is $92,290. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

LG GC-B257KQDV 688L Frost Free Side by Side Refrigerator vs Haier HRB-600IS 520 L 3 Star French Door Lumiere Refrigerator
Samsung Galaxy Z Flip 7 (512GB) vs Samsung Galaxy S26 Ultra
Apple iPhone 17 Pro Max vs Apple iPhone 17 Plus
Apple iPhone 18 Pro Max vs Apple iPhone 15 Pro Max
Red Magic 11 Air vs iQOO Neo 10 (16GB RAM + 512GB)
Samsung Galaxy Tab S10 FE 5G vs Samsung Galaxy Tab S10 LiteDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











