
Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator
$249.45 • View Prices • By Whirlpool
Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator price in United States starts from $249.45.
- Share
$249.45
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 240 L Capacity
- 4 Star Energy Rating
- Frost Free
- Deodorizer
- Door Alarm, Door Lock
Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator Specs
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 240 L Capacity
- 4 Star Energy Rating
- Frost Free
- Deodorizer
- Door Alarm, Door Lock
General
| Brand | Whirlpool |
| Model | FP 263D Protton Ro |
| Type | Multi Door |
Design and Body
| Height | 162.9 cm |
| Width | 55.9 cm |
| Depth | 68.7 cm |
| Freezer Mounted | Top |
Technical
| Capacity | 240 L |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
Safety Features
| Door Lock | Yes |
| Door Alarm | Yes |
Extra
| Doors Count | 3 |
| Deodorizer | Yes |
Power Features
| Star Rating | 4 |
Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator Price History
You can check the price history of Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator below. The current price is $23,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator vs Godrej RT EONVALOR 280D RCIF 244 L 4 Star Double Door Refrigerator
Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator vs Samsung RT28C3733S8 236 L 3 Star Double Door Refrigerator
Whirlpool FP 263D 240 L 4-Star Refrigerator vs Midea MDRT359FGI28 233 L 3 Star Double Door Refrigerator
Apple iPhone 17 Pro Max vs Apple iPhone 17 Plus
Samsung Galaxy S26 (12GB RAM + 512GB) vs Xiaomi 17Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










