


KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones (Without Mic)
$74.21 • View Prices • By Linsoul
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones (Without Mic) price in United States starts from $74.21.
- Share
$74.21
Search
- Price History
- Set Price Alert
Variants
With Mic$23.74
Without Mic$74.21
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 26 ohm Impedance
- 108dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones (Without Mic) Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 26 ohm Impedance
- 108dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
General
| Brand | KZ |
| Model | ZSN Pro 2 |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | 3.5mm Jack |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | No |
| Additional Features | 0.75mm 2Pin Detachable Earbud |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 26 ohm |
| Sensitivity | 108dB |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 40 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphones, Ear Cushions, User Manual |
Warranty
| Warranty Type | Repair / Replacement |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones (Without Mic) Price History
You can check the price history of KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones (Without Mic) below. The current price is $7,122. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












