


KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones
$25.29 • View Prices • By Linsoul
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones price in United States starts from $25.29.
- Share
$25.29
Search
- Price History
- Set Price Alert
Variants
With Mic$25.29
Without Mic$73.53
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 26 ohm Impedance
- 108dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 26 ohm Impedance
- 108dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
General
| Brand | KZ |
| Model | ZSN Pro 2 |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | 3.5mm Jack |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Music Controls | Pause/Play |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | 0.75mm 2Pin Detachable Earbuds |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 26 ohm |
| Sensitivity | 108dB |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 40 kHz (Max) |
| Driver Type | (1BA+1DD) Hybrid Driver |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphones, Ear Cushions, User Manual |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones Price History
You can check the price history of KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones below. The current price is $2,399. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones vs KZ Castor Pro Wired Earphones (Improved Bass)
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones vs KZ Castor IEM Wired Earphones
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones vs Linsoul KZ Gale Type-C Wired Earphones
KZ ZSN Pro 2 Wired Earphones vs KZ EDX Pro 2 Type-C Wired Earphones
JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












