





Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds
$8.42 • View Prices • By Noise
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds price in United States starts from $8.42.
- Share
$8.42
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Noise |
| Model | Buds VS104 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch |
| Music Controls | Play/Pause |
| Call Controls | Answer/Hold/Reject |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Instacharge, Type-C Charging, LED Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 U Earbuds, Charging Case, Charging Cable, User Manual |
| Other | True Bass, Hyper Sync |
Power Features
| Battery Life | 45 hours (With Case) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds below. The current price is $799. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds vs Boult Audio Z60 True Wireless Earbuds
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds vs OnePlus Nord Buds 2R True Wireless Earbuds
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds vs Noise Buds N1 True Wireless Earbuds
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds vs Fire-Boltt FirePods Aero True Wireless Earbuds
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds vs Noise Buds VS102 Plus True Wireless Earbuds
Noise Buds VS104 True Wireless Earbuds vs Noise Buds VS102 Elite True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















