

ZEBRONICS Zeb-Buddy 100 Speaker
$14.62 • View Prices • By Zebronics
ZEBRONICS Zeb-Buddy 100 Speaker price in United States starts from $14.62.
- Share
$14.62
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Party Speakers
- Wired, Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.0
- 10 m Range
- Dynamic, 101.6 mm Driver
- Microphone
- 1 year
ZEBRONICS Zeb-Buddy 100 Speaker Specs
- Party Speakers
- Wired, Wireless Speakers
- Stereo Channel
- Bluetooth 5.0
- 10 m Range
- Dynamic, 101.6 mm Driver
- Microphone
- 1 year
General
| Brand | ZEBRONICS |
| Model | Zeb-Buddy 100 |
| Type | Party Speakers |
| Connectivity | Wired, Wireless |
| Configuration | Stereo Channel |
| Portable | Yes |
Design and Body
| Dimensions | 182 x 253 x 163 mm |
| Connectors | Aux, Bluetooth, USB |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes, Wired |
Sound Features
| Driver Size | 101.6 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | Speaker -1 unit, Wired Mic-1 unit, Charging cable-1 unit, AUX Cable-1 unit, User Manual-1 unit |
| Memory Card Slot | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Repair / Replacement |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Defects |
ZEBRONICS Zeb-Buddy 100 Speaker Price History
You can check the price history of ZEBRONICS Zeb-Buddy 100 Speaker below. The current price is $1,399. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











