




Godrej TEC Qube HS Q103 30 L Mini Refrigerator
$74.74 • View Prices • By Godrej
Godrej TEC Qube HS Q103 30 L Mini Refrigerator price in United States starts from $74.74.
- Share
$74.74
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Single Door
- 30 L Capacity
- 1 year Product Warranty
- 5 years Compressor Warranty
Godrej TEC Qube HS Q103 30 L Mini Refrigerator Specs
- Single Door
- 30 L Capacity
- 1 year Product Warranty
- 5 years Compressor Warranty
General
| Brand | Godrej |
| Model | HS Q103 |
| Type | Single Door |
Design and Body
| Weight | 11 kg |
| Height | 46 cm |
| Width | 44 cm |
| Depth | 49 cm |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes, LED |
Technical
| Capacity | 30 L |
| Cooling Technology | Thermoelectric Cooling |
Safety Features
| Shock Proof | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 U Refrigerator, User Manual, Warranty |
| Doors Count | 1 |
Power Features
| Voltage Required | AC 230 V |
| Star Rating Year | 2019 |
Warranty
| Warranty Type | Manufacturer |
| Product Warranty | 1 year |
| Compressor Warranty | 5 years |
Godrej TEC Qube HS Q103 30 L Mini Refrigerator Price History
You can check the price history of Godrej TEC Qube HS Q103 30 L Mini Refrigerator below. The current price is $7,153. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

Godrej TEC Qube HS Q103 30 L Mini Refrigerator vs Blue Star MR60-GG 47 L 2 Star Single Door Mini Refrigerator
Xiaomi 17 Pro Max vs Xiaomi 17T Pro
Samsung Galaxy S25 FE vs Xiaomi 15T
Apple iPhone 17 Pro vs Samsung Galaxy S26 Ultra
Samsung Galaxy S26 Ultra vs Apple iPhone 18 Pro Max
Samsung Galaxy S26 Ultra (12GB RAM + 512GB) vs Samsung Galaxy Z Fold 7Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














