


Sansui JSW65GSUHDFF 65 inch Ultra HD 4K Smart LED TV
$504.95 • View Prices • By Sansui
Sansui JSW65GSUHDFF 65 inch Ultra HD 4K Smart LED TV price in United States starts from $504.95.
- Share
$504.95
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 65 in, LED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 20 W Output
- HDR, Dolby Vision
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
- Dolby Audio
Sansui JSW65GSUHDFF 65 inch Ultra HD 4K Smart LED TV Specs
Group: $40,000 to $50,000
Display
- 65 inch DisplayAverage
- LED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 60 Hz Refresh Rate
- HDR, Dolby Vision
Audio
- Dolby Audio
- 2 Speakers
- 20 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- Ethernet
Smart Features
- Wifi, Bluetooth
Sansui JSW65GSUHDFF 65 inch Ultra HD 4K Smart LED TV Price History
You can check the price history of Sansui JSW65GSUHDFF 65 inch Ultra HD 4K Smart LED TV below. The current price is $47,490. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

LG evo C4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65C4PUA) vs Westinghouse EX Series Edgeless 32 inch HD Ready Smart LED TV (WR32EX2300)
LG B4 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B4PUA) vs LG B5 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (OLED65B5PUA)
TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K) vs Sony Bravia 2 II 55 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (K-55S20M2)
TCL S Class 32 inch Full HD Smart LED TV (32S350R) vs TCL QM6K 75 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (75QM6K)
Westinghouse EX Series Edgeless 32 inch HD Ready Smart LED TV (WR32EX2300) vs Samsung U8000F 85 inch Ultra HD 4K Smart LED TV (UN85U8000FFXZA)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)Sansui JSW65GSUHDFF 65 inch Ultra HD 4K Smart LED TV Full Specs
General
| Model | JSW65GSUHDFF |
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 piece TV, 1 Piece User Manual, 1 Piece Warranty Card, 1 Piece Remote Control, 1 Set Base Stand, 1 Pair Screws, 1 Pair Batteries, 1 Piece Power Cord, 1 Piece Wall Mounting Set. |
| Launch Year | 2023 |
Display
| Size (Diagonal) | 65 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10, HLG, Dolby Vision |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Output Per Speaker | 10 W |
| Sound Technology | Dolby Audio |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Ethernet | Yes |
Power Supply
| Voltage Requirement | 100~240V |
| Power Consumption (Stand-by) | 0.5 W |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz, 5GHz |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant |
| Bluetooth | Yes |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Disney+Hotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












