
LG T75SPSF1Z 7.5kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
$326.24 • View Prices • By LG
LG T75SPSF1Z 7.5kg Fully Automatic Top Load Washing Machine price in United States starts from $326.24.
- Share
$326.24
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Washing Machine with Dryer
- Fully Automatic, Top Load
- 7.5 kg Capacity
- Digital Display
- Self Clean
- Door Lock, Child Lock
- Quick Wash, Spin Only
- 2 years
LG T75SPSF1Z 7.5kg Fully Automatic Top Load Washing Machine Specs
- Washing Machine with Dryer
- Fully Automatic, Top Load
- 7.5 kg Capacity
- Digital Display
- Self Clean
- Door Lock, Child Lock
- Quick Wash, Spin Only
- 2 years
General
| Brand | LG |
| Model | T75SPSF1Z |
| Type | Washing Machine with Dryer |
| Function and Load | Fully Automatic, Top Load |
| Panel Display | Digital Display |
Design and Body
| Height | 92.5 cm |
| Width | 54 cm |
| Depth | 56 cm |
| Transparent Window | Yes |
| Tempered Glass Window | Yes |
| Indicator Light | Yes |
| Indicator Type | End of Cycle Indicator |
Technical
| Capacity | 7.5 kg |
Safety Features
| Door Lock | Yes |
| Child Lock | Yes |
Washing Modes
| Quick Wash | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Self Clean | Yes |
| Other Washing Modes | Clean Tub, Jean, Pre Wash, Wool |
Power Features
| Power Required | 230 Volt |
Features
| Fuzzy Logic | Yes |
Warranty
| Warranty | 2 years |
| Warranty Type | Manufacturer |
LG T75SPSF1Z 7.5kg Fully Automatic Top Load Washing Machine Price History
You can check the price history of LG T75SPSF1Z 7.5kg Fully Automatic Top Load Washing Machine below. The current price is $30,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Washing Machines
Related Searches
Compared With

LG T75SPSF1Z 7.5kg Fully Automatic Top Load Washing Machine vs LG T80AJMB1Z 8 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
Apple iPhone 16 Pro Max (512GB) vs Samsung Galaxy S26 Ultra
MSI MPG 321URX QD-OLED 32 inch Ultra HD 4K Monitor vs MSI G32CQ4 E2 31.5 Inch WQHD Curved Gaming Monitor
Apple iPhone 16 Pro Max (512GB) vs Apple iPhone 18 Pro Max
Samsung Galaxy S25 Ultra (512GB) vs Samsung Galaxy S26 Ultra
Google Pixel 10 Pro XL vs OnePlus 15Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










