
Whirlpool FP 343D Protton 330 L 4 Star Triple Door Refrigerator
$363.82 • View Prices • By Whirlpool
Whirlpool FP 343D Protton 330 L 4 Star Triple Door Refrigerator price in United States starts from $363.82.
- Share
$363.82
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 330 L Capacity
- Toughened Glass
- Frost Free
- Reciprocatory Compressor
- 4 Bottle Shelves
- 1 year Product Warranty
Whirlpool FP 343D Protton 330 L 4 Star Triple Door Refrigerator Specs
- Multi Door
- Top Mounted Freezer
- 330 L Capacity
- Toughened Glass
- Frost Free
- Reciprocatory Compressor
- 4 Bottle Shelves
- 1 year Product Warranty
General
| Type | Multi Door |
Design and Body
| Weight | 66 kg |
| Height | 187.4 cm |
| Width | 60.1 cm |
| Depth | 71.7 cm |
| Freezer Mounted | Top |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Bottle Shelves | 4 |
Technical
| Capacity | 330 L |
| Compressor | Reciprocatory Compressor |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
Safety Features
| Inbuilt Stabilizer | No |
Extra
| Sales Package | 1 Refrigerator, User Manual and Warranty Card |
| Water Dispenser | No |
| Ice Dispenser | No |
| Coolpad | No |
| Doors Count | 3 |
Warranty
| Product Warranty | 1 year |
| Compressor Warranty | 10 years |
| Warranty Details | 1 Year on Refrigerator & 10 Years on Compressor |
Whirlpool FP 343D Protton 330 L 4 Star Triple Door Refrigerator Price History
You can check the price history of Whirlpool FP 343D Protton 330 L 4 Star Triple Door Refrigerator below. The current price is $34,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.




















