



Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV
$598.92 • View Prices • By Sansui
Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV price in United States starts from $598.92.
- Share
$598.92
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 65 in, QLED TV
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixels
- Wifi, Ethernet
- Smart TV
- 2 Speakers, 30 W Output
- Quad Core Processor, 2 GB RAM, 32 GB Storage
- HDR, Dolby Vision
- 3 HDMI Ports, 2 USB Ports
Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV Specs
Group: $47,500 to $62,500
Display
- 65 inch DisplayAverage
- QLED Screen
- 4K Resolution, 3840 x 2160 pixelsAverage
- 120 Hz Refresh Rate
- HDR, Dolby Vision
- 178 ° Viewing Angle
Audio
- Dolby Atmos
- 2 Speakers
- 30 W Speaker Output
Connectivity
- 3 HDMI PortsAverage
- 2 USB PortsAverage
- 1 Headphone Port
- Ethernet
Smart Features
- Screen Mirroring, Wifi, Bluetooth
- Quad Core Processor
- 2 GB RAM, 32 GB Storage
Remote Features
- Internet Access on Remote
Design
- 78 mmThick
Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV Price History
You can check the price history of Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV below. The current price is $55,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related TVs
Related Searches
Compared With

Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Xiaomi X Pro 2025 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (L65MB-APIN)
Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Philips Lumina Series 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (65PQT8100/94)
Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV vs Motorola 65UHDGQMWSDQ 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV
Samsung Q60D 85 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN85Q60D) vs Panasonic W95A Series 85 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (85W95AP)
Samsung Q8F 55 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV (QN55Q8FAAFXZA) vs TCL QM6K 55 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (55QM6K)
Samsung S95F 65 inch Ultra HD 4K Smart OLED TV (QN65S95FAFXZA) vs Sony BRAVIA 5 98 inch Ultra HD 4K Smart Mini LED TV (K-98XR50)Sansui JSW65UG23Q 65 inch Ultra HD 4K Smart QLED TV Full Specs
General
| Model | JSW65UG23Q |
| Type | QLED |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | 1 Piece TV, 1 Piece User Manual, 1 Piece Remote Control, 1 Set Base Stand, 2 Pair Screws, 1 Pair Batteries, 1 Piece Wall Mounting Set, 1 Piece Power Cord, 1 Piece Mini AV Cable |
| Launch Year | 2025 |
Display
| Size (Diagonal) | 65 in |
| Screen Resolution | 4K, 3840 x 2160 pixels |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178 ° Horizontal, 178 ° Vertical |
| HDR | Yes |
| HDR Format Types | HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision |
Physical Design
| Dimensions With Stand | 1445 (W) x 908 (H) x 271.7 (D) mm |
Audio
| Number Of Speakers | 2 |
| Total Speaker Output | 30 W |
| Output Per Speaker | 15 W |
| Sound Technology | Dolby Atmos |
Connectivity
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| RF Input (Analog Co-axial) Ports | 1 |
| Headphone/Speaker Output Ports | 1 |
| HDMI Audio Return Channel | Yes, eARC |
| Optical Digital Audio Out | Yes |
| Screen Mirroring | Yes |
| Built-In Chromecast | Yes |
| Ethernet | Yes |
Remote Control
| Internet Access In Remote | Yes |
Smart TV Features
| Smart TV | Yes |
| Operating System (OS) | Google TV |
| APP Store Type | Google Play Store |
| Wi-Fi | Yes |
| Band Support | 2.4GHz / 5GHz |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant |
| Bluetooth | Yes, v5.1 |
| Processor Cores | 4 |
| RAM | 2 GB |
| Storage | 32 GB |
| Supported Apps | Netflix, Prime Video, Jio Hotstar, YouTube, etc. |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













