




Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds
$7.37 • View Prices • By Mivi
Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds price in United States starts from $7.37.
- Share
$7.37
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Mivi |
| Model | Duopods Infinity |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, LED Battery Indicator, Type-C Charging, Multi Device Connectivity, HD Call Clarity, Transparent Case Lid |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | 3D Soundstage |
Extra
| Sales Package | 1N Earbuds, 1N Charging Case, 1N Type C Charging Cable, 1N Quick Start Guide, 1N Warranty Registration |
Power Features
| Battery | 10 min Charge= 500 min of Playtime |
| Battery Life | 70 hours (With Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds below. The current price is $699. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds vs Mivi Duopods i6 True Wireless Earbuds
Mivi Duopods Infinity True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes 311 Pro True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
JBL Tune 770NC Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Apple AirPods Pro 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














