



LG GC-M247UGLN 679L Side by Side Refrigerator
$1,242.31 • View Prices • By LG
LG GC-M247UGLN 679L Side by Side Refrigerator price in United States starts from $1,242.31.
- Share
$1,242.31
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Side By Side
- Top Mounted Freezer
- 679 L Capacity
- Inverter Compressor Star Energy Rating
- Frost Free
- Deodorizer
- Door Alarm, Door Lock
LG GC-M247UGLN 679L Side by Side Refrigerator Specs
- Side By Side
- Top Mounted Freezer
- 679 L Capacity
- Inverter Compressor Star Energy Rating
- Frost Free
- Deodorizer
- Door Alarm, Door Lock
General
| Brand | LG |
| Model | GC-M247UGLN |
| Type | Side By Side |
Design and Body
| Height | 179 cm |
| Width | 91.2 cm |
| Depth | 71.5 cm |
| Freezer Mounted | Top |
Technical
| Capacity | 679 L |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
Safety Features
| Door Lock | Yes |
| Door Alarm | Yes |
Extra
| Water Dispenser | No |
| Deodorizer | Yes |
Power Features
| Star Rating | Inverter Compressor |
LG GC-M247UGLN 679L Side by Side Refrigerator Price History
You can check the price history of LG GC-M247UGLN 679L Side by Side Refrigerator below. The current price is $118,890. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

























