




Motorola 584MS025MRB 584 L Side by Side Refrigerator
$470.07 • View Prices • By Motorola
Motorola 584MS025MRB 584 L Side by Side Refrigerator price in United States starts from $470.07.
- Share
$470.07
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Side By Side
- 584 L Capacity
- Digital LED Control Display
- Inverter Technology
- Toughened Glass
- Convertible, Frost Free
- Deodorizer
- Child Lock, Door Alarm
Motorola 584MS025MRB 584 L Side by Side Refrigerator Specs
- Side By Side
- 584 L Capacity
- Digital LED Control Display
- Inverter Technology
- Toughened Glass
- Convertible, Frost Free
- Deodorizer
- Child Lock, Door Alarm
General
| Brand | Motorola |
| Model | 584MS025MRB |
| Type | Side By Side |
| Panel Display | Digital LED Control Display |
Design and Body
| Weight | 96 kg |
| Height | 176 cm |
| Width | 89.7 cm |
| Depth | 70.6 cm |
| Handle Type | Recess Handle |
Interior Features
| Interior Lamp | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Ice Tray | Yes |
| Ice Maker Type | Dual Twister |
| Door Basket | Yes |
| Removable Gasket | Yes |
Technical
| Capacity | 584 L |
| Compressor | Digital Inverter Compressor |
| Refrigerant | R600a |
| Cooling Technology | Smart Air Distribution Technology |
| Noise Level | 41 dB |
Smart Features
| Smart Diagnostics | Yes |
Cooling Features
| Frost Free | Yes |
| Express Freezing | Yes |
| Temperature Control | Yes |
Safety Features
| Child Lock | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Door Alarm | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| Other Safety Features | Stabilizer Free Operation |
Extra
| Sales Package | 1N Refrigerator, 1N User Manual, 1N Warranty Card |
| Convertible | Yes |
| Deodorizer | Yes |
| Extra Features | Multi Air Technology, Fresh Lock Technology, Smart Adaptive Cooling, Farm Fresh |
Power Features
| Voltage Required | AC 220 - 240V, 50Hz |
| Power Consumption | 300 kWh |
| Inverter Technology | Yes |
Warranty
| Warranty Type | Technician Visit |
| Product Warranty | 1 year |
Motorola 584MS025MRB 584 L Side by Side Refrigerator Price History
You can check the price history of Motorola 584MS025MRB 584 L Side by Side Refrigerator below. The current price is $44,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Refrigerators
Related Searches
Compared With

Motorola 584MS025MRB 584 L Side by Side Refrigerator vs Realme TechLife 584MS025RMB 584 L Side by Side Refrigerator
Google Pixel 11 Pro XL vs Apple iPhone 18 Pro Max
Xiaomi 17 Pro vs Apple iPhone 17 Pro Max
Apple iPhone 17 vs Samsung Galaxy S25 Ultra
Xiaomi Redmi Note 15 Pro vs Apple iPhone SE 4
RedMagic 11 Pro Plus vs Apple iPhone 17 Pro MaxDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














